skm zielona góra/szybka kolej miejska/transport/trójmiasto lubuskie

SKM-ka (Szybka Kolej Miejska) pomiędzy Zieloną Górą a Nową Solą- kiedy ruszy?

Czy planowana już 40 lat, od lat 70-tych (stosowny skan archiwalnego artykulu z GL zalączam) inwestycja pt. SKM-ka (Szybka Kolej Miejska) pomiędzy Zieloną Górą a Nową Solą kiedyś wreszcie ruszy? W Trójmieście taka kolej działa już ponad 50 lat, w Warszawie już 3 lata, od grudnia tego roku SKM-ka kursuje pomiędzy Katowicami a Tychami oraz Bydgoszczą a Toruniem.

Czy znajdą się środki (wg wypowiedzi panów z Polskich Linii Kolejowych 3,3 mln PLN) na remont torów przechodzących od dworca przez miasto od dworca PKP do ul. Wiśniowej, tak by ten środek transportu mógł dotrzeć także do dużych osiedli mieszkaniowych położonych przy nieużywanych torach? Są one własnością miasta.

Aby takie połączenie uruchomić potrzeba dwóch-trzech krótkich autobusów szynowych z napędem elektrycznym bądź spalinowym oraz poprawy stanu linii między obu miastami, tak by przejazd trwał ok. 15- 17 minut, jak jeszcze kilka lat temu. Połączenie mogłoby być dofinansowane ze środków marszałka na przewozy kolejowe. Tabor dotarczyłby przewoźnik wyłoniony w drodze przetargu.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s